Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy to tylko moja O3 jest taka oszczędna?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy to tylko moja O3 jest taka oszczędna?

    Marcin,
    Ano dlatego że trudno jest znaleźć ścianę w takiej odległości na idealnie poziomym terenie szczególnie jeśli mieszka się w mieście bez parkingów podziemnych itp.. na stacji za 10zł światła są wyregulowane.

    Aczkolwiek skoro mam już wyregulowane na stacji to teraz teoretycznie mogę wjechać na poziomy teren, zrobić jeszcze raz nastawy podstawowe bez ruszania imbusowych pokręteł i też powinno być git co nie?
    Here is my web page - ewa

  • #2
    Czy to tylko moja O3 jest taka oszczędna?

    Ten silnik 1.8TSI ciągle mnie zadziwia. Właśnie wróciłem z przejażdżki po A4 w sumie około 800km, i się zdziwiłem bo średnie zużycie wyszło około 8.6L/100km a jechałem z prędkościami 160-170 prawie w sposób ciągły - na tyle na ile pozwalały warunki.
    Podobny silnik w Passacie 1.8T tylko że 150KM zżerał około 13L/100km przy takiej jeździe...
    W sumie jestem w szoku, co prawda jechałem spokojnie ale jednak dość szybko.
    Nie wiem czy to nie zasługa 7 biegowej DSG bo obroty nie przekraczały 3.5k/min-1
    Macie podobne spostrzeżenia?
    Natomiast LINE-ASSIST to totalna porażka, przy prędkościach powyżej 140km/h auto lata po całej drodze, on jest wręcz niebezpieczny i jeszcze trzeba z nim walczyć. Normalnie wywalona kasa w błoto. Druga zła wiadomość jest taka, że zeżarł 5mm oleju przy takiej jeździe, czyli problem brania oleju, jak we wszystkich silnikach VAG. Mogliby pójść do francuzów po naukę...
    PW

    Komentarz


    • #3
      w trasie jest bardzo oszczedna, mi podobne spalanie wyszlo na autostradzie,
      chwile pogonilem na tempomacie ustawionym na 200 i chwilowe utrzymywalo sie w granicach 13,5
      Black magic

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez apko
        Macie podobne spostrzeżenia?

        Przy 1.4 mam podobnie ~ 160 na tempomacie i spalanie 7.5-8.5 l/100 km. Średnie spalanie z 16 kkm 7.08 l/100 km. w linku są foty z komputera z trasy Forum - Octavia Club Polska

        [ Dodano: Sro 13 Lis, 13 08:40 ]
        Zamieszczone przez apko
        że zeżarł 5mm oleju przy takiej jeździe
        Nie zauważyłem znaczącego ubytku oleju po przebiegu 12 kkm od wymiany na bagnecie zeszło może ze 2-3 mm napewno było ponad 1/2
        Pozdr. Przemek

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez apko
          Natomiast LINE-ASSIST to totalna porażka, przy prędkościach powyżej 140km/h auto lata po całej drodze, on jest wręcz niebezpieczny i jeszcze trzeba z nim walczyć. Normalnie wywalona kasa w błoto.
          Adaptacyjne prowadzenie po torze miałeś włączone czy wyłączone?
          Możesz jeszcze coś więcej napisać o odczuciach związanych z używaniem LA? Czy przy niższych prędkościach - do 140km/h radzi sobie dobrze? Głównie chodzi mi o tryb z wyłączonym adaptacyjnym prowadzeniem po torze, bo zastanawiam się nad LA jako dodatkowym systemem bezpieczeństwa zapobiegającym niekontrolowanemu przekraczaniu linii, a 1700PLN to już sporo do wydania na inną rzecz w aucie, jeśli LA również w tym przypadku to niewypał.
          Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
          Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Qgar
            Zamieszczone przez apko
            Natomiast LINE-ASSIST to totalna porażka, przy prędkościach powyżej 140km/h auto lata po całej drodze, on jest wręcz niebezpieczny i jeszcze trzeba z nim walczyć. Normalnie wywalona kasa w błoto.
            Adaptacyjne prowadzenie po torze miałeś włączone czy wyłączone?
            Możesz jeszcze coś więcej napisać o odczuciach związanych z używaniem LA? Czy przy niższych prędkościach - do 140km/h radzi sobie dobrze? Głównie chodzi mi o tryb z wyłączonym adaptacyjnym prowadzeniem po torze, bo zastanawiam się nad LA jako dodatkowym systemem bezpieczeństwa zapobiegającym niekontrolowanemu przekraczaniu linii, a 1700PLN to już sporo do wydania na inną rzecz w aucie, jeśli LA również w tym przypadku to niewypał.
            W mojej O3 można tylko włączyć lub wyłączyć LA, nie ma możliwości ustawiania żadnych parametrów dla tego systemu. LA działa tak, że auto próbuje jechać pomiędzy paskami, niestety ruchy kierownicą są na tyle duże że efekt jest taki że auto oscyluje pomiędzy pasami i te "oscylacje dochodzą " do 0.5 - 0.8 metra więc całkiem sporo, szczególnie wtedy gdy obok mijamy Tira trzeba mieć dużo zimnej krwi aby nie spanikować. Dodatkowo ten system zmusza nas do robienia drobnych ruchów kierownicą nawet gdy jedziemy po prostej. Brak tych ruchów kończy się po kilku sekundach sygnałem ostrzegawczym i wyłączeniem systemu. Gdy LA jest włączony i aktywny to trzymając kierownicę mamy wrażenie jakby nie działało wspomaganie bo trudniej jest nią ruszyć, natomiast dobrze jest wyczuwane ruszanie przez LA. Kupiłem ten system w nadziei, że jak zasnę i będę przekraczał linię bez użycia kierunkowskazu to nastąpi alarm, ale się srodze rozczarowałem bo nic takiego nie ma, przez chwilę system próbuje utrzymać się miedzy pasami, ale jeśli trzymamy kierownicę dosyć mocno to system wyłącza się bezgłośnie.....
            Tak więc podsumowując PORAŻKA.
            PW

            Komentarz


            • #7
              Re: Czy to tylko moja O3 jest taka oszczędna?

              Zamieszczone przez apko
              Ten silnik 1.8TSI ciągle mnie zadziwia. Właśnie wróciłem z przejażdżki po A4 w sumie około 800km, i się zdziwiłem bo średnie zużycie wyszło około 8.6L/100km a jechałem z prędkościami 160-170 prawie w sposób ciągły - na tyle na ile pozwalały warunki.
              Podobny silnik w Passacie 1.8T tylko że 150KM zżerał około 13L/100km przy takiej jeździe...
              W sumie jestem w szoku, co prawda jechałem spokojnie ale jednak dość szybko.
              Nie wiem czy to nie zasługa 7 biegowej DSG bo obroty nie przekraczały 3.5k/min-1
              Macie podobne spostrzeżenia?
              Natomiast LINE-ASSIST to totalna porażka, przy prędkościach powyżej 140km/h auto lata po całej drodze, on jest wręcz niebezpieczny i jeszcze trzeba z nim walczyć. Normalnie wywalona kasa w błoto. Druga zła wiadomość jest taka, że zeżarł 5mm oleju przy takiej jeździe, czyli problem brania oleju, jak we wszystkich silnikach VAG. Mogliby pójść do francuzów po naukę...
              też mam O3 1.8 bardzo fajnyt silnik co do spalania to u mnie na trasie ok 260km z wawy do bialegostoku wyszło 7,8 na ekspresówkach jechałem ok 180km/h a w trasie to roznie tu tir, tam wyprzedzanie,

              wszytko zależy od stulu jazdy jak oszczednie wduszam gaz to na dojezdzie do pracy 20km polowa wioska polowa trasa mogę zejsc do 6,8, ale nie po to kupuje sie motor 180KM aby oszczedzać

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez apko
                W mojej O3 można tylko włączyć lub wyłączyć LA, nie ma możliwości ustawiania żadnych parametrów dla tego systemu.
                Teoretycznie menu powinno wyglądać tak:
                Wybrać przycisk CAR → *→ Asystenci.
                ACC (adaptacyjna reg. prędkości) - ustawianie adaptacyjnej regulacji prędkości
                --Program jazdy: - ustawianie przyspieszenia pojazdu przy włączonej adaptacyjnej regulacji prędkości
                ----Normalny - normalny
                ----Sportowy - sportowy
                ----Eco - oszczędny
                --Ostatnio wybrana odległość - włączanie/wyłączanie ostatniego wybranego odstępu
                --Odległość: - ustawianie monitorowania odstępu od poprzedzających pojazdów
                ----Bardzo mała - bardzo mały odstęp
                ----Mała - mały odstęp
                ----Średnia - średni odstęp
                ----Duża - duży odstęp
                ----Bardzo duża - bardzo duży odstęp
                Front Assist (syst.monitorow.otoczenia) - ustawianie układu wspomagania monitorującego odstęp od poprzedzających pojazdów
                --Włączone - włączanie/wyłączanie układu wspomagania
                --Ostrzeżenie wstępne - włączanie/wyłączanie ostrzeżenia
                --Pokaż ostrzeżenie o odległości - włączanie/wyłączanie wyświetlania ostrzeżenia o odległości
                Lane Assist (asystent kontroli pasa ruchu) - ustawianie układu wspomagania utrzymania toru jazdy
                --Włączone - włączanie/wyłączanie układu wspomagania
                --Adaptacyjne prowadzenie po torze - włączanie/wyłączanie adaptacyjnego prowadzenia po torze
                Rozpoznawanie znaków drog. - ustawianie układu wspomagania rozpoznawania znaków drogowych
                --Włącz na wyświetlaczu wielofunkcyjnym - włączanie/wyłączanie dodatkowego wyświetlania znaków drogowych na wyświetlaczu centralnym
                --Rozpoznawanie przyczepy (pokaż znaki) - włączanie/wyłączanie wyświetlania znaków drogowych podczas jazdy z przyczepą
                Syst. rozp. zmęczenia kierowcy - włączanie/wyłączanie rozpoznawania zmęczenia kierowcy
                System PreCrash - włączanie/wyłączanie proaktywnej ochrony pasażerów

                Jesteś pewien, że nie ma u Ciebie w menu tej opcji "Adaptacyjne prowadzenie po torze" jak podałem powyżej? To by była dopiero ciekawostka z czego to wynika :?
                Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                Komentarz


                • #9
                  widzę że to co piszecie to z kompa dane, a tak z dystrybutora to samo :?: :lol:

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez amax
                    też mam O3 1.8
                    to nie masz silnika BZB tylko CJSB.

                    Jeszcze dekada w motoryzacji spod znaku Skody i turbodoładowane silniki benzynowe po mocy około 180KM będą spalać po 5 litrów/100km.

                    Komentarz


                    • #11
                      abstinent, ja jestem liczydłem- z 100% miasta wychodzi mi na dystrybutorze do +0,2L/100. Przy jeździe mieszanej/trasie- wychodzi to samo.
                      Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                      Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Qgar
                        Zamieszczone przez apko
                        W mojej O3 można tylko włączyć lub wyłączyć LA, nie ma możliwości ustawiania żadnych parametrów dla tego systemu.
                        Teoretycznie menu powinno wyglądać tak:
                        Wybrać przycisk CAR → *→ Asystenci.
                        ACC (adaptacyjna reg. prędkości) - ustawianie adaptacyjnej regulacji prędkości
                        --Program jazdy: - ustawianie przyspieszenia pojazdu przy włączonej adaptacyjnej regulacji prędkości
                        ----Normalny - normalny
                        ----Sportowy - sportowy
                        ----Eco - oszczędny
                        --Ostatnio wybrana odległość - włączanie/wyłączanie ostatniego wybranego odstępu
                        --Odległość: - ustawianie monitorowania odstępu od poprzedzających pojazdów
                        ----Bardzo mała - bardzo mały odstęp
                        ----Mała - mały odstęp
                        ----Średnia - średni odstęp
                        ----Duża - duży odstęp
                        ----Bardzo duża - bardzo duży odstęp
                        Front Assist (syst.monitorow.otoczenia) - ustawianie układu wspomagania monitorującego odstęp od poprzedzających pojazdów
                        --Włączone - włączanie/wyłączanie układu wspomagania
                        --Ostrzeżenie wstępne - włączanie/wyłączanie ostrzeżenia
                        --Pokaż ostrzeżenie o odległości - włączanie/wyłączanie wyświetlania ostrzeżenia o odległości
                        Lane Assist (asystent kontroli pasa ruchu) - ustawianie układu wspomagania utrzymania toru jazdy
                        --Włączone - włączanie/wyłączanie układu wspomagania
                        --Adaptacyjne prowadzenie po torze - włączanie/wyłączanie adaptacyjnego prowadzenia po torze
                        Rozpoznawanie znaków drog. - ustawianie układu wspomagania rozpoznawania znaków drogowych
                        --Włącz na wyświetlaczu wielofunkcyjnym - włączanie/wyłączanie dodatkowego wyświetlania znaków drogowych na wyświetlaczu centralnym
                        --Rozpoznawanie przyczepy (pokaż znaki) - włączanie/wyłączanie wyświetlania znaków drogowych podczas jazdy z przyczepą
                        Syst. rozp. zmęczenia kierowcy - włączanie/wyłączanie rozpoznawania zmęczenia kierowcy
                        System PreCrash - włączanie/wyłączanie proaktywnej ochrony pasażerów

                        Jesteś pewien, że nie ma u Ciebie w menu tej opcji "Adaptacyjne prowadzenie po torze" jak podałem powyżej? To by była dopiero ciekawostka z czego to wynika :?
                        No moje menu znacznie się różni od Twojego i słowo znacznie powinno być podkreślone !!!
                        U mnie nie ma 30% tego co u Ciebie. Może to zależy od wyposażenia???
                        PW

                        Komentarz


                        • #13
                          W miescie juz nie jest tak oszczednie 8)
                          Dzis pobilem rekord, "od uruchomienia" pokazalo mi po 5km 17l/100km :roll: (przez pierwszy kilometr bylo 40,9 :lol: )
                          Black magic

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez greg505
                            W miescie juz nie jest tak oszczednie 8)
                            Dzis pobilem rekord, "od uruchomienia" pokazalo mi po 5km 17l/100km :roll: (przez pierwszy kilometr bylo 40,9 :lol: )

                            to go tak nie ciśnij, jak obroty do 2k to spokojnie mozna 7-8 uzyskać

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez amax
                              Zamieszczone przez greg505
                              W miescie juz nie jest tak oszczednie 8)
                              Dzis pobilem rekord, "od uruchomienia" pokazalo mi po 5km 17l/100km :roll: (przez pierwszy kilometr bylo 40,9 :lol: )

                              to go tak nie ciśnij, jak obroty do 2k to spokojnie mozna 7-8 uzyskać
                              a jeszcze lepiej biegi zmieniać przy 1500 wtedy i 6 się pokaże :wink:
                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez greg505
                                W miescie juz nie jest tak oszczednie 8)
                                Dzis pobilem rekord, "od uruchomienia" pokazalo mi po 5km 17l/100km :roll: (przez pierwszy kilometr bylo 40,9 :lol: )

                                [ Dodano: Czw 14 Lis, 13 22:23 ]
                                Dodam ze taka wartosc mi wyszla przy sredniej 11km/h, wiec nie cisnalem, bo nie bylo jak :P
                                Black magic

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez apko
                                  No moje menu znacznie się różni od Twojego i słowo znacznie powinno być podkreślone !!!
                                  U mnie nie ma 30% tego co u Ciebie. Może to zależy od wyposażenia???
                                  To akurat zawartość menu na podstawie manuala do Bolero. Z pewnością jest zależne od wyposażenia - żeby mieć wszystko trzeba by mieć ACC, FA, LA, DA, TA i PreCrash.
                                  Rozumiem, że masz LA i nie masz tych 2ch opcji dotyczących LA tzn. wł./wył. + prowadzenie po torze wł/wył?
                                  Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                                  Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    To ile pali ten silnik jak się jedzie w trasie max 100-110km/h? czy tak wolno nikt nie jeździ już...?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez mariush19
                                      To ile pali ten silnik jak się jedzie w trasie max 100-110km/h? czy tak wolno nikt nie jeździ już...?
                                      6-6.5
                                      Black magic

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez mariush19
                                        To ile pali ten silnik jak się jedzie w trasie max 100-110km/h? czy tak wolno nikt nie jeździ już...?
                                        jak będziesz jechal 90lm/h na tempomacie to i 5.5 ci spali, - a kto by tak jezdził

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez apko
                                          No moje menu znacznie się różni od Twojego i słowo znacznie powinno być podkreślone !!!
                                          U mnie nie ma 30% tego co u Ciebie. Może to zależy od wyposażenia???
                                          A może kolega patrzy na menu w maxidocie? Trzeba na radio wcisnąć CAR -> ustawienia. Nie tylko guzikami na kierownicy.

                                          Oczywiście dostępne opcje zależą od kupionego wyposażenia.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez greg505
                                            W miescie juz nie jest tak oszczednie 8)
                                            Dzis pobilem rekord, "od uruchomienia" pokazalo mi po 5km 17l/100km :roll: (przez pierwszy kilometr bylo 40,9 :lol: )

                                            [ Dodano: Czw 14 Lis, 13 22:23 ]
                                            Dodam ze taka wartosc mi wyszla przy sredniej 11km/h, wiec nie cisnalem, bo nie bylo jak :P
                                            Dzis mialem podobne warunki jak poprzednim razem, czyli spore korki, odleglosc jak zawsze taka sama, srednia mi rowniez wyszla 11km/h, ale tym razem postanowilem jechac na wlaczonym Start&Stop.
                                            Spalanie wyszlo tylko 10.3 :shock:

                                            Mimo to bede dalej wylaczal ten system, zbyt czeste gaszenie/odpalanie nie jest chyba zbyt dobre...
                                            Black magic

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Witam,

                                              Moją O3 1.4 TSI przejechałem już ok. 5kkm i średnie spalanie w tym okresie według komputera mam 7,6, a według pomiaru tankowanie pod korek i obliczenie to wychodzi 8,3. Jakie wy macie spalanie w 1.4 TSI oraz czy tez tak komputera zaniża??

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                U mnie miasto średnio 9l/100, bo małe odcinki robię. W trasie po ostatnim przebiegu po A2 z pięcioma osobami i bagażami 6.9l/100 przy 140/150km/h.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez oflte
                                                  Witam,

                                                  Moją O3 1.4 TSI przejechałem już ok. 5kkm i średnie spalanie w tym okresie według komputera mam 7,6, a według pomiaru tankowanie pod korek i obliczenie to wychodzi 8,3. Jakie wy macie spalanie w 1.4 TSI oraz czy tez tak komputera zaniża??
                                                  u mnie różnica w spalaniu z kompa i dystrybutora nie przekracza 0,3l/100km. Jeśli chodzi o spalanie to ok. 6l-6,5l przy jeździe 140km/h, dziś w spokojnej podmiejskiej jeździe + kilka świateł po drodze wyszło mi 4,9l/100km, ale tutaj się już starałem.
                                                  Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X